Editorial: Ráno moudřejší večera

26.02.2018

Zítra jdeme do tisku. Jako vždy, píši svoje úvodní slovo šéfredaktorky až těsně před tím, než jde celý časopis do tisku. Nechávám si ho schválně až na konec. Vím, že vše ostatní už je hotové, a já si tak mohu v klidu hrát s posledními pár řádky, ve kterých vám chci buď něco sdělit, nebo vás jen tak pobavit. Protože už je ale píši deset let a je půlnoc, pomalu mi dochází slova i chytré a vtipné myšlenky. Říká se ráno moudřejší večera, tak se na to zkusím vyspat. Mozek si přes noc odpočine a uvidíme, co ke mně přijde za chytrou myšlenku.

00:30 nejstarší syn za mnou přišel s tím, že něco chrčí ze žehličky. Vysvětlila jsem mu, že je vypnutá a chrčet opravdu nemůže.

00:45 velká rána. Běžím do dětského pokoje a Alex leží na zemi. Spadl z postýlky. Uložím ho zpět a jdu spát.

01:15 brekot. Běžím do dětského pokoje. Elizabeth má špatné sny. Pohladím ji po hlavě a dám jí pusu. Usnula. Jdu spát.

02:00 někdo mě volá. Běžím do dětského pokoje. Alex se rozhodl, že jdeme jezdit na kole. Vysvětlila jsem mu, že je noc. Dal na mě, ufff. Jdu spát.

02:45 menší rána. "Mamá, mamá, mamá." Běžím do dětského pokoje. Vivien se bouchla o postel do hlavičky. Beru ji k sobě do ložnice. Dám ji do postele a v tu chvíli je tuhá. Hurá! Jdu spát.

03:30 šílená rána. Bože, někdo mě chce zabít! Pomoc!!! Kde to vlastně jsem? Aha, v posteli. To jen Vivien, která leží vedle mě, zvedla ze spaní nohu, uvolnila ji a volným pádem mi ji nechala spadnout na ohryzek. Ale žiju, tak dobrý. Jdu spát.

04:00 - 4:45 Vivien se točí v posteli a pořád do mě ze spaní kope. Uhýbám, co můžu, ale každou chvíli dostanu ránu do zad nebo do hlavy. No nic, kašlu na nějakou chytrou myšlenku, která ke mně má přijít, a jdu vstávat.

4:46 sedím u PC a jediné, co vám mohu do svého úvodníku nabídnout, je moje probdělá noc. Tak jen doufám, že ty vaše jsou mnohem lepší a plné růžových snů.

Jana Militká                                                                                                                                        šéfredaktorka