Editorial: Hurá do přírody

26.02.2018

Nedávno jsme si s rodinkou vyjeli na výlet na kolech. V půlce cesty jsem si uvědomila, že jsem si nespustila svoje chytré hodinky a data z cesty se mi tak nebudou načítat k denní aktivitě. Jasně, že jsem na chvíli zastavila, hodinky spustila a pokračovala dál. Manžel u toho sice koulel očima, ale protože mě má rád, nekomentoval to.

Když jsme dorazili k Hostivařské přehradě, nevěřila jsem svým očím. Přede mnou šla mladá slečna, mobil ve vzduchu a nahlas křičela: "Už jsem udělala 80 kroků, podívejte, funguje to." Za chvíli kolem nás běžel pár a pán volal na svou ženu: "Ještě 925 metrů a máme hotovo." Kousek opodál šly mladé dívky a jedna druhé povídá: "Já už mám dneska 6000, ještě musím dát 4000, to snad ani v tom vedru nedám," a tak to pokračovalo přes celou přehradu. Uvědomila jsem si, jak jsme všichni propadli chytrým hodinkám. Místo abychom poslouchali venku nádherný zpěv ptáků a užívali si sluníčka a procházky v lese, koukáme opět do mobilů nebo na hodinky, jestli už máme splněný denní cíl nebo zda už se alespoň blížíme. No nic, nebudu moralizovat, dnes mi chybí ještě 3210 kroků do 15 000, tak mám co dělat.

Přeji vám krásné léto bez krokoměrů a chytrých hodinek


Jana Militká                                                                                                                                        šéfredaktorka