Tetování na obtíž

Text: PrimaŽena
2. listopadu 2016 | 12:00

Jména bývalých lásek, nepodařené výtvory od nešikovných rádoby tatérů, ale i změna zaměstnání nebo životního stylu mohou být důvodem, proč je potřeba zbavit se kdysi s nadšením pořízeného tetování. K dispozici je hned několik možností, kterak se nápisů „Láďa navždy“ nebo „Miluji Marušku“ na svém těle úspěšně zbavit. V závislosti na ceně, ale také rychlosti odstranění si lze vybrat způsob, který vám nejvíce vyhovuje.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nejčastěji se používá laser, jehož nevýhodou je, že to zkrátka bolí. Druhou možností je metoda rejuvi, kde je však dlouhá rekonvalescence. Do třetice se nabízí řešení, které se ovšem aplikuje ojediněle ‒ vyříznutí tetování. V některých případech postačí varianta nechat si nevyhovující tetování přetetovat. S tím se ale obraťte na skutečně zdatné tatéry.

Laser

Tímto způsobem se nejlépe odstraňují černá tetování. Na barevná laser zabere rovněž, jen to bude trvat déle. V závislosti na rozsahu a použitém inkoustu vám na klinice stanoví odhadovaný počet sezení. Zákrok je potřeba několikrát opakovat, než je tetování zcela odstraněno. Pigmentace se totiž nachází v několika vrstvách pod sebou, takže je laser musí rozbít postupně. Ještě předtím musíte zákrok konzultovat s kožním lékařem, který potvrdí vhodnost tohoto způsobu odstranění právě pro vás.
Laser postupně rozkládá pigmentové částečky. Ty se v jisté míře vsáknou do pokožky a zbytek odpadne formou strupu. Nevýhodou tohoto způsobu je na dotek citlivá pokožka, silné zarudnutí a bolest. Pokud máte citlivou pleť, může vám toto ošetření způsobit i silné podráždění. Cena jednoho sezení se v poměru k velikosti tetování pohybuje od tisíce korun výše.

Rejuvi

Šetrnější a méně bolestivý způsob, kdy vám po lokální anestezii příslušný specialista nanese na kůži roztok, který během biochemického procesu postupně vytáhne pigment z pokožky. Pokud je tetování velmi tmavé, po několika minutách se procedura opakuje. Do měsíce se pak vytvoří strup. V závislosti na velikosti tetování trvá tři až šest měsíců, než strup odpadne. Pokožka je pak ještě chvíli oteklá, ale nezůstanou vám žádné jizvičky. Cena se odvíjí od plochy ‒ 1 cm2 stojí 200 až 300 Kč, ale nejsou již zapotřebí další sezení.

Chirurgický zákrok

Využíval se spíše v minulosti, ale pokud máte menší tetování, můžete ho vyzkoušet i nyní. Kůže se na daném místě vyřízne a sešije. Nevýhodou je následné odstraňování stehů a také vznik jizvy.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Soutěže a výherci

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Večerní šaty

Uvolněnost dlouhých splývavých sukní, které se při chůzi elegantně vlní, podtrhujíce... více

Pozvánka

WORLD OF BEAUTY & SPA 2017 JARO v předjarním týdnu 10. a 11. března 2017... více

Antibiotika

Trápí vás bolest v krku nebo chcete předejít nemoci? Zkuste přírodní antibiotika... více

BioAroma

Krétská, 100% přírodní, ručně vyráběná kosmetika BioAroma vyvinula sérum proti... více

Vše o orgasmu

Sex rovná se orgasmus – kdyby tohle byla pravda, nebylo by popsáno tolik papíru... více

Vůně Maďarska

Nevíte, kam se vydat? Pak navštivte živelné a temperamentní Maďarsko. V zemi čardáše... více