Stop rozšířeným pórům

Text: SOFIE
21. srpna 2017 | 09:00

Hormonální změny, znečištěné ovzduší, únava a stres, s tím vším musí naše pleť denně bojovat. Trápí i vás rozšířené póry a černé tečky a nevíte, jak se jich zbavit? Poradíme vám, jak na ně! Rozšířené póry a černé tečky jsou noční můrou mnoha žen všech věkových kategorií. Většinou nezáleží na tom, jaký typ pleti máte, zda je smíšená či mastná, trápí jakoukoli pleť.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nejlepším způsobem, jak zabránit jejich ucpávání a rozšiřování je dodržování přísného režimu zahrnujícího tonizaci, hydrataci a výživu. Rozšířených pórů se sice úplně nezbavíte, můžete však jejich výskyt omezit. Rozšířené póry jsou strašákem mimo jiné i proto, že přidávají roky. Póry se totiž s věkem a nesprávným přístupem zvětšují, takže tvář ve výsledku vypadá starší a nečistá.

Čistit, čistit a čistit!

Pro pleť s rozšířenými a zanesenými póry je ze všeho nejdůležitější pravidelné čištění. Čistěte ji ráno i večer bez ohledu na fakt, jestli se líčíte nebo ne. I bez make-upu se totiž na tváři za celý den nahromadí spousta nečistot, prachu a potu. Během noci se na pleti pro změnu usazují bakterie číhající na povrchu polštáře. Mastnější pleť s rozšířenými póry ošetřujte jedině adstringentní a nekomedogenní kosmetikou – ta stahuje póry, ale neucpává je. Zároveň jsou vhodné hypoalergenní přípravky bez mýdla, alkoholu a parabenů, které pleť zbytečně nedráždí. Opomenout nelze ani hydratační složku.

Jílová maska

Skvělým pomocníkem v péči o problematickou pleť je jílová maska, která pleť důkladně čistí a zároveň ji hydratuje. Obsahuje minerální látky a důležité vitaminy A, B a E, které účinně bojují proti rozšířeným pórům.

Peeling

Chcete-li předejít zanášení pleti odumřelými buňkami, musíte provádět pravidelný peeling. Pleť vyčistí a ona tak zůstane zářivá a hladká. Nesmíte ho však používat příliš často. Zkuste si ho vyrobit sama doma: není naom nic těžkého a budete mít jistotu, že bude bez chemikálií.

Tip:
Smíchejte třtinový cukr s medem a olivovým olejem. Ze směsi vznikne kašička, kterou vmasírujte krouživými pohyby na obličej a klidně i na tělo. Vaše pokožka bude hladká, čistá a svěží.

Čisticí kartáček

Existují mechanické i elektrické kartáčky na obličej, které pleť hloubkově čistí a také masírují, díky čemuž je čistá a prokrvená. Kartáček však musíte čistit nebo po čase vyměnit, protože jeho zašpinění se dostane na pleť a ta se ve výsledku může zhoršit.

Svěřte se do rukou odborníka

Někdy bohužel ani ta nejlepší kosmetika nepomůže a musí přijít na řadu odborná pomoc. Jaká ošetření jsou nejefektivnější? „Na rozšířené póry a černé tečky dobře fungují různé peelingové metody – chemický či mechanický peeling, takzvaný mikroneedeling, ošetření frakcionovaným CO2 laserem či erbiovým laserem anebo radiofrekvenční ošetření eTWO,“ vyjmenovává MUDr. Katarína Třísková, korektivní dermatoložka z Medicom Clinic.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Soutěže a výherci

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Bolest hlavy

Je jenom málo potíží, které vám znemožní jakoukoli fyzickou i duševní více

Pozvánka

WORLD OF BEAUTY & SPA 2017 JARO v předjarním týdnu 10. a 11. března 2017... více

Život bez sexu

Žili spolu, milovali se, spali spolu. Láska mezi nimi kvete dál, ovšem pouze ta... více

Pod jednou střechou

Jak to vypadá, když žijí v jednom domě tři generace a proč to zpravidla nedělá dobrotu?... více

BioAroma

Krétská, 100% přírodní, ručně vyráběná kosmetika BioAroma vyvinula sérum proti... více

Spalující vášeň

Žádné vztahy, žádná láska, pouze sex. Jaké jsou výhody a nevýhody sexu na jednu... více